Pricing

 

Most students take weekly lessons, but some students take lessons twice a week for rapid growth and others only come bi-weekly. Some students with challenging schedule take one lesson at a time.

Pricing is the same for both in-person and online lessons.

30 min lesson

Recommended for beginning students. $30 per lesson


45 min lesson

Recommended for beginning to intermediate students. $45 per lesson


60 min lesson

Recommended for intermediate to advanced students. $60 per lesson


60 min Joint lesson (2 People)

Learn shinobue, make friends and save money at the same time! $45 per person, per lesson


Please feel free to send me an email for more information. I would love to hear from you!